Aquests són els 41 senadors que han firmat el manifest per reclamar la intervenció de França i de la Unió Europea per trobar una "solució política a un conflicte polític" a Catalunya. Setze pertanyen al Grup Comunista Republicà, Ciutadà i Ecologista (tots els seus integrants); 13 al Grup Socialista i Republicà (en té 74); 4 a La República en Marxa (el partit del president Macron, en té 23); 4 a Els Republicans (la dreta, que té la majoria de la cambra: 145 escons); 2 a la Unió Centrista (de 51) i 2 al Reagrupament Social i Democràtic Europeu (de 22). Els Ecologistes i iels Independents són els únics grups del Senat sense representació en aquesta llista. Els 41 representen totes les regions de França, inclosos territoris d'ultramar, i el 12% dels 348 senadors.

Michel AMIEL, departament de Boques del Roine, de La República en Marxa.
Cathy APOURCEAU-POLY, Pas de Calais, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Eliane ASSASSI, Sena Sant Denis, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Esther BENBASSA, París, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Maryvonne BLONDIN, Finisterra, Grup Socialista i Republicà.
Éric BOCQUET, Nord, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Martial BOURQUIN, Doubs, Grup Socialista i Republicà.
Michel BOUTANT, Charente, Grup Socialista i Republicà.
Céline BRULIN, Sena-Marítim, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
François CALVET, Pirineus Orientals, Els Republicans.
Michel CANEVET, Finisterra, Unió Centrista.
Laurence COHEN, Vall del Marne, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Pierre-Yves COLLOMBAT, Var, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Cécile CUKIERMAN (foto), Loira, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
René DANESI, Alt-Rin, Els Republicans.
Ronan DANTEC, Loira-Atlàntic, Reagrupament Social i Democràtic Europeu.
Marc DAUNIS, Alps-Marítims, Grup Socialista i Republicà.
André GATTOLIN, Alts del Sena, La República en Marxa.
Fabien GAY, Seine Saint Denis, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Guillaume GONTARD, Isère, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Michelle GREAUME, Nord, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Claude HAUT, Vaucluse, La República en Marxa.
Jean-Michel HOULLEGATTE, La Manche, Grup Socialista i Republicà.
Sophie JOISSAINS, Boques del Roine, Unió Centrista.
Gisèle JOURDA, Aude, Grup Socialista i Republicà.
Antoine KARAM, Guaiana, La República en Marxa.
Joël LABBE, Morbihan, Reagrupament Social i Democràtic Europeu.
Pierre LAURENT, París, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Marie-Noëlle LIENEMANN, París, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Didier MARIE, Sena-Marítim, Grup Socialista i Republicà.
Marie MERCIER, Saona i Loira, Els Republicans.
Michelle MEUNIER, Loira-Atlàntic, Grup Socialista i Republicà.
Pierre OUZOULIAS, Alts del Sena, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Angèle PREVILLE, Lot, Grup Socialista i Republicà.
Christine PRUNAUD, Costes d'Armòrica, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
André REICHARDT, Baix-Rin, Els Republicans.
Pascal SAVOLDELLI, Vall del Marne, Grup Comunista, Republicà, Ciutadà i Ecologista.
Simon SUTOUR, Gard, Grup Socialista i Republicà.
Sophie TAILLE-POLIAN, Vall del Marne, Grup Socialista i Republicà.
Rachid TEMAL, Val d'Oise, Grup Socialista i Republicà.
Jean-Claude TISSOT, Loira, Grup Socialista i Republicà.

T'ha fet servei aquest article? Per seguir garantint una informació compromesa, valenta i rigorosa, necessitem el teu suport. La nostra independència també depèn de tu.
Subscriu-te a ElNacional.cat