Aquests són els guanyadors de les 40 cadires que s’han sotmès a votació a la Cambra de Comerç de Barcelona, on ha resultat guanyadora la llista independentista Eines de País.

El ple de la Cambra es completarà amb 20 cadires addicionals, 14 s'adjudicaran automàticament a les empreses que aporten més fons a la institució –CaixaBank, Banc de Sabadell, Banco Mediolanum o el RACC, entre d’altres– i les 6 restants se les disputaran les patronals catalanes Foment i Pimec.

Els guanyadors són, per categoria, nom del candidat i empresa:

Grup 1. Indústries extractives no metàl·liques; petroli; energia i aigua

  • Pere Gran - Catgas Energia (ANC)

Grup 2. Extracció; producció de metalls, productes metàl·lics; maquinària i equips

  • Pere Barrios - Recam Laser (ANC)
  • Anna Mas - Josep Muntal (ANC)

Grup 3 Indústries tèxtils, confecció, cuir i calçat; indústries de paper, arts gràfiques

  • Alfons Comas Fuster - Integración de Sistemas Wen (ANC)

Grup 4. Indústries químiques, cautxú i plàstic

  • Sofia Lluch - Lluch Essence (llista Enric Crous)
  • Jordi Cortina - Plàstics Pineda (ANC)

Grup 5 Material de transport

  • Josep Sallent - Truckcat (ANC)

Grup 6 Fusta, suro i altres manufactures; Indústries d’alimentació, begudes i tabac

  • Ramon Giró i Gramona - Jaume Giró i Giró (ANC)

Grup 7 Construcció

  • Jesús Serra i Motas - Ràpid i Segur (ANC)
  • Pere Atentas Costas - Instaquatre (ANC)

Grup 8 Comerç i reparacions

  • Àngel Giralt - Parkdale Invest (ANC)
  • Joan Canadell - Iniciatives Canadell (ANC)
  • Carles Valls - Jula Lloguers (ANC)
  • Jordi Pomarol - Implica2 Consulting y Servicios (ANC)
  • Joan Font - Bonpreu (ANC / llista Enric Crous)
  • Xavier Sunyer - Saileforners (ANC)
  • Núria Bosch Sagrera (50a50)
  • Jordi Fité - Llonch Clima (ANC)

Grup 9 Hostaleria

  • Carme Minguella - Hipercafe (ANC)
  • Pere Chías - Restaurante Palou (llista Enric Crous)
  • Núria Roca - Consultoria d'Espais Nuri i Sergi (ANC)

Grup 10 Transport, emmagatzematge i comunicacions

  • Josep Adell - Autocares Julià (llista Carles Tusquets)
  • Francesc Cara Solà (ANC)
  • Jordi Alvinya - Avant Telecom & Urbotic (ANC)

Grup 11 Mediació financera

  • Carles Tusquets - Trea Capital Partners (llista Tusquets)
  • Lluís Ferrer - Ferrer y Ojeda Asociados Correduría de Seguros (llista Enric Crous)

Grup 12 Activitats immobiliàries, lloguers; serveis empresarials

  • Àngel Lázaro - IM Projects (ANC)
  • Maria Català - Bacus Eventos Sociales (ANC)
  • Toni Fitó - Pere Quart, SL (ANC)
  • Pere Viñolas - Inmobiliaria Colonial Socimi (llista Carles Tusquets)
  • Roser Xalabarder - Nubur XXI (ANC)
  • Jaume Aragall - Vitadome (ANC)
  • Mònica Roca - Isardsat (ANC)
  • Albert Pont Serrano - The Black Swan Family Office (ANC)

Grup 13 Altres serveis destinats a la venda

  • Elisabet Camprubí Homs (ANC)
  • Manuel del Castillo - Hospital Sant Joan de Déu (llista Enric Crous)
  • Joel Joan - Arriska, SL (ANC)
  • Joan Anglí - Balneari Termas Victoria (ANC)
  • Àngel Font - Industrial Nàutica Catalana (ANC)
  • Albert Pijuan - Grup d'Animadors Professionals (ANC)
T'ha fet servei aquest article? Per seguir garantint una informació compromesa, valenta i rigorosa, necessitem el teu suport. La nostra independència també depèn de tu.
Subscriu-te a ElNacional.cat