Quatre fotografies que recreen la imatge de perfil de quatre xarxes socials: LinkedIn, Facebook, Instagram i Tinder. És el nou repte viral que triomfa entre els famosos i que té l’origen en una broma, amb missatge feminista inclòs, de la Dolly Parton. La cantant nord-americana va publicar dimecres les quatre instantànies amb aquesta frase: “Troba una dona que pugui fer-ho tot”. I ha fet fortuna, perquè són desenes els actors, músics, esportistes i personatges de tot tipus que s’han unit a la iniciativa.

dolly parton instagram

@dollyparton

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get you a woman who can do it all 😉

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton) on

La foto de LinkedIn, la més seriosa. Per alguna raó és la xarxa de moda per trobar feina. La imatge de Facebook, molt més familiar. Per la d’Instagram, els famosos llueixen postureig. I per la de Tinder comparteixen el seu posat més seductor. Al Dolly Parton Challenge s’hi han unit superestrelles com la cantant Miley Cyrus, que és la seva fillola, o els actors Will Smith i Sharon Stone. La protagonista d’Atracció fatal, amb una foto totalment despullada. Però és que la moda s’ha estès també entre famosos catalans i espanyols: Laura Escanes, Dulceida, Sergio Ramos i Alejandro Sanz, entre d’altres, comparteixen les quatre fotos.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’d swipe right

A post shared by Will Smith (@willsmith) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Love to Dolly #DollyPartonChallenge

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤔 #dollypartonchallenge

A post shared by Laura Escanes (@lauraescanes) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Que me gustan los challenge #dollypartonchallenge

A post shared by Aida Domenech (@dulceida) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😜🤣👌 #dollypartonchallenge

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Perfiles 🤯 #DollyPartonChallenge

A post shared by Alejandro Sanz (@alejandrosanz) on

I vosaltres, quines fotos de perfil teniu a LinkedIn, Facebook, Instagram i Tinder?

T'ha fet servei aquest article? Per seguir garantint una informació compromesa, valenta i rigorosa, necessitem el teu suport. La nostra independència també depèn de tu.
Subscriu-te a ElNacional.cat